YiYa vesetámogató teakeverék
3000 Ft
Gyógynövények a vese- és húgyhólyag egészségéért!
A teakeverék komponensei hozzájárulnak a felfázás tüneteinek enyhítéséhez és megelőzéséhez, kíméletes támogatóik a vesemunkának.
70 g – 30 adag
A vese támogatása leginkább tea formájában tud célorientálttá és hatékonnyá válni, ezért is döntöttünk a Vesetámogató teakeverék megalkotása mellett. A teakeverék 4 gyógynövény kompozíciója, melynek fő összetevője a fekete áfonya hajtása. Nem egy „egyszerű vizelethajtó” mechanizmussal bíró teát állítottunk össze: célunk az volt, hogy a fertőtlenítő hatás mellett (amit a fekete áfonya arbutintartalma biztosít), a vese számára antioxidánsokat is biztosítsunk az általános szöveti regenerációhoz, továbbá a húgysavszint harmonikus beállításához.
Milyen esetekben alkalmazhatjuk a Vesetámogató teakeveréket?
Vese- és húgyhólyag általános támogatásában
Makacs, visszatérő felfázás kiegészítő kezelésében
Prosztata bántalmakban, éjszakai gyakori vizelési inger esetén
Vesehomok, vesekőképződés megelőzésében
Magas húgysavszint, köszvény kiegészítő kezelésében
Adagolás: 1-3 bögre akut felfázásos panasz fennállásakor. Általános prevenció, vesetámogatás esetén délután 4-5 óra körül fogyasztva, napi 1 bögre 2 hónapon keresztül, majd 2 hónap szünet.
Elkészítés: 1 teáskanálnyi teakeveréket 3 dl vízzel leforrázunk, majd 10 perc áztatási idő után leszűrjük. Ízesíthetjük friss citromlével. Felfázás esetén hatását fokozhatjuk, ha egy csipetnyi szódabikarbónát keverünk a felforralt vízbe.
A teakeverék alkotórészeiről
Héjakút antioxidáns teakeverék Alkotók
Fekete áfonyahajtás- és levél (Myrtilli cormus)
A fekete áfonya hajtása és levele egy kiváló ízű teaalkotó. Arbutintartalma kevésbé ismeretes, miközben ez biztosítja antiszeptikus hatását. Az áfonyalevél vértisztító tulajdonságú, támogatja az egészséges vérképzést és nyirokrendszert, fokozza a perifériás vérkeringést, kiegyenlíti a hektikus vércukorszintet.
Csalánlevél (Urticae folium)
A csalán a magyar köztudatban leginkább megmaradt és házilag legtöbbször alkalmazott gyógynövény. A növény hatóanyagok tárháza: glikozidákat, cseranyagot, egy gyan- taszerű anyagot, hangyasavat, ecetsavat, B- és C-vitamint, viaszt, cukrot, klorofillt, szerves savakat, sárga színanyagot, glükokinint, ásványi sókat stb tartalmaz.
A csalán levele és gyökere is tömérdek régi receptúrában fellelhető: legyen szó reumatikus panaszokról, gyomor- és bélhurutról, bőrproblémákról, hajhullásról.
Aranyvessző (Solidago herba)
Az aranyvessző fontos hatóanyagai: a szaponinok, cseranyagok, rutin, keserűanyag, nikotinsav. Teáját a népgyógyászati gyakorlat elsődlegesen vese- és hólyagbántalmakban, reumatikus fájdalmakban javasolta, de egészségvédő tulajdonságai szerteágazóak (a máj támogatáson túl nőgyógyászati problémákig, bőrbántalmakig). Kiemelkedő flavonoidtartalmú gyógynövény.
Nyírfalevél (Betulae folium)
A vesehomok, vesekőképződés megelőzésének gyógynövénye, antiszeptikus hatásánál fogva a húgyúti fertőzések kiegészítő kezelésében is alkalmazható, enyhíti a köszvény tüneteit.
Várandósság, szoptatás esetén nem javasoljuk a teakeverék fogyasztását, gyógyszeralkalmazás esetén konzultáljon kezelőorvosával, természetgyógyászával!
(Forrás: yiya.hu)