YiYa tüdőtámogató teakeverék

3000 Ft

A tüdő és légzőrendszer egészségéért!

A teakeverék komponensei elősegítik a légzőrendszer tisztulását, csillapítják a megfázás kellemetlen tüneteit.

70 g – 30 adag

Cikkszám: YIYA-TÜTŐTÁMOGATÓ- TEAKEVERÉK Kategóriák: ,

A Tüdőtámogató teakeverék 5 gyógynövény keveréke, amely speciálisan a légzőrendszer támogatására lett megkomponálva, hogy univerzális segítséget nyújtson az őszi, téli időszakokban, allergiaszezonban, vagy dohányzásról való leszokásban. Magas illóanyag-tartalma, antiszeptikus hatása miatt direkt megfázásos esetekben is elsősegélyszerként működik.

Elősegíti a produktív, hurutus köhögés csillapítását, és a váladék ürülését, továbbá makacs, száraz köhögés, fátyolos hang esetén is alkalmazható.

Milyen esetekben alkalmazhatjuk a Tüdőtámogató teakeveréket?
Tüdő felszabadításában, tüdő tisztításában
Megfázásban, torokgyulladás, influenza kiegészítő kezelésében
Makacs száraz vagy hurutus köhögésben
Dohányzás esetén, a tüdő támogatására, leszokás időszakában

Adagolás: 1-3 bögre akut megfázás, légzőszervi panasz fennállásakor. Általános prevenció esetén kora reggel, napi 1 bögre 2 hónapon keresztül, majd 2 hónap szünet. Gyermekeknél, 6 éves kor felett is alkalmazható: az előírt teafűmennyiség felét javasoljuk, azaz fél teáskanálnyit keveréket a tea elkészítéséhez.

Elkészítés: 1 teáskanálnyi teakeveréket 3 dl vízzel leforrázunk, majd 10 perc áztatási idő után leszűrjük. Ízesíthetjük friss citromlével, mézzel.

*Várandósság, szoptatás esetén nem javasoljuk a teakeverék fogyasztását.*

A teakeverék alkotórészeiről


Tüdőfű (Pulmonariae folium)

Alkalmazható légúti betegségek, asztma, krónikus hörghurut, megfázás, köhögés és hurutoldás esetén. Elősegíti a légutak tisztulását és a felgyülemlett nyálka eltávolítását a tüdőből. Dohányzók vagy dohányzásról leszokóban lévők számára remek tüdőtisztító gyógynövény.


Kakukkfű (Thymi herba)

A kakukkfű illóolajtartalma rendkívül gazdag, antiszeptikus hatása ennek is köszönhető: 20-50% -ban timolt, karvakrolt, 15%-ban p-cimolt, 15%-ban borneolt, 15%-ban linaloolt és cineolt tartalmaz. Enyhíti a köhögési rohamokat, elősegíti a hurut oldását.


Martilapu (Farfarae folium)

A légzőszervi teakeverékek meghatározó szereplője, még a pipadohányhoz is keverték szárított leveleit, mint ellensúlyozó gyógynövényt. A népi gyógyászat előszeretettel alkalmazta asztma, makacs köhögés enyhítésére.
A martilapu nyálkában, keserűglikozidában, fitoszterinekben bővelkedik, és kifejezetten magas cinktartalommal bír.


Útifűlevél (Plantaginis folium)

Az egyik legismertebb gyógynövény, ha torokbántalmakról, köhögéscsillapításról vagy nyálkaoldásról van szó. Az útifű többek között nyálkát, C-vitamint, cseranyagot, citromsavat, különböző enzimeket tartalmaz. Antiszeptikus hatású, enyhíti gyulladás okozta fájdalmat, oldja a fokozott hurutosodást.


Ökörfarkkóróvirág (Verbasci flos)

Ősi tüdő- és légzőrendszert támogató gyógynövényünk, a régi népgyógyászati gyakorlat szilikózisban szenvedők számára is javasolta. Nemcsak a hurutus köhögésben segítség, hanem a száraz nyálkahártyát is táplálja, ezért a kínzó, váladékmentes köhögést is enyhíti. A tüdőfű mellett az egyik legjobb választás a dohányzás mellékhatásainak csökkentésére.

(Forrás: yiya.hu)


Az egészségre vonatkozó állításokkal kapcsolatban:
Egészségmegőrzést támogató étrend-kiegészítő termék és nem gyógyszer. A 37/2004 (IV. 26.) EU-s rendeletben foglaltak szerint az étrend-kiegészítők nem alkalmasak betegségek és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, kezelésére, megelőzésére. Fogyasztásuk nem helyettesíti a megfelelő szakorvosi diagnózist és a gyógyszeres kezelést, de kiegészítheti az orvos által javasolt terápiát. Az leírásban szereplő állítások a hatóanyagokra vonatkozó, szakirodalmi forrásokból vett idézetek, a hivatkozás megjelölésével. Az állítások nem a termékre vonatkoznak, kizárólag a fogyasztók általános, magas szintű ismeretterjesztését kívánják szolgálni az összetevőkkel kapcsolatban. Az információk nem értelmezhetők orvosi tanácsként személyes problémánkra, és nem kívánnak javaslatok lenni konkrét tünetek kezelésére. Egészségi problémájával mindig forduljon szakemberhez: orvosához, gyógyszerészéhez!